Pse mjedrat prishen shpejtë!?

Arsyeja e vërtetë mjedrat prishen kaq shpejt!

 

Një sondazh i ri zbulon se amerikanët harxhojnë fruta me vlerë 10 dollarë çdo javë për shkak të prishjes ose humbjes së interesit për to. Shumica prej nesh blen fruta me çdo qëllim për ta ngrënë, veçanërisht kur konsideron një super ushqim si mjedrat. Ato janë padyshim  më ushqyes se luleshtrydhet, me flavonoidet e tyre dhe indeksin e ulët të glikemisë. Por, çfarë ndodh kur ato mjedra të mrekullueshme dhe të shëndosha fillojnë të zhvillojnë  njolla të zeza , bëhen të buta ose fillojnë të rritin myk.

 

Një përdorues i Quora -s që identifikohet si një ish-kuzhinier thotë se manaferrat “mbajnë një spore të mykut dhe për këtë arsye kalben më shpejt se çdo frut tjetër”. Ajo gjithashtu vëren se manaferrat, përfshirë mjedrat, nuk duhet të lahen vetëm pak para përdorimit. Universiteti i Connecticut  shton këtë shpjegim, duke deklaruar se lagështia është armiku i butë. Një kërpudhë e zakonshme e quajtur Botrytis cinerea lulëzon në mjedra me lagështi dhe një spore mund të rritet shpejt në 60,000 në një kokërr të kuqe.

Si të ngadalësoni prishjen e mjedrave

Tani që e dini pse mjedrat prishen, le të diskutojmë se si ta ngadalësojmë atë. Nëse preferoni mjedra të freskëta, provoni t’i ruani në frigorifer, të palarë, në një pecetë letre të thatë për të thithur lagështinë. Mos harroni, lagështia është armiku, këtu. Nëse zbuloni se mjedrat tuaj po prishen rregullisht, sepse nuk mund t’i hani ato mjaft shpejt, mjedrat e ngrira mund të jenë opsioni juaj më i mirë.

 

Po sikur të hani aksidentalisht një ose dy prej atyre mjedrave të mykura? Tingëllon tmerrshëm, apo jo? Me sa duket ka shije aq të keqe sa tingëllon, por nuk ka asnjë arsye për të thirrur qendrën e kontrollit të helmimit. Ndërsa duhet të hidhni gjithmonë bukë të mykur, kos ose mish, ekspertët bien dakord që nëse nuk jeni i moshuar, ngrënia e pak frutave të mykur ka shumë të ngjarë të jetë e padëmshme.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *